Logowanie Facebook Instagram YouTube

Stary Sącz Wspiera Nas
Urząd Miejski w Starym Sączu

Stary Sącz Międzynarodowy
Turniej Sokolika

CUTLINE LIGA POPRADZKA za nami!

 

 

VIII edycja Ligi Popradzkiej została rozegrana w jakże trudnym dla nas wszystkich czasie. Wszystkie nasze turniej były ograniczone, musieliśmy grać przy pustych trybunach, a jak dobrze wiemy, gra jedenastolatków zawsze przyciąga spore zainteresowanie.

W sezonie 2020/21 partnerem tytularnym została firma CUTLINE, która przygotowuje odzież piłkarską z najwyższej półki. Jest to ogromny zaszczyt czuć wsparcie tak solidnej firmy. Cieszy nas również fakt, że w ich strojach gra coraz więcej zespołów z naszej ligi!

Co do samych rozgrywek to jak co roku formuła była taka sama. Każda drużyna organizuje jeden turniej, a mecze zaliczamy do tabeli ligowej. Po ukończeniu ligi obowiązuje podział na grupę złotą oraz  srebrną z podziałem punktów o połowę. W turnieju finałowym gramy każdy z każdym w swoich grupach i tak kończymy zmagania CUTLINE LIGI POPRADZKIEJ. Ligi, w której rywalizuje 10 zespołów, a każdy rozgrywa 22 mecze, pełne widowiskowych akcji, pięknych goli i parad bramkarzy.

 

Po fazie zasadniczej największe szanse na zdobycie mistrzostwa naszych rozgrywek miała drużyna Mineralnych Krynica, która jak się później okazało nie przyjechała na finały. Powód? Wzięli udział w tym terminie w innym turnieju. Nie rozumiemy tej decyzji, tym bardziej, że to solidna drużyna, która świetnie radziła sobie w rozgrywkach ligowych. Pomimo tego jednego incydentu jesteśmy dumni, że udało się nam przeprowadzić całe rozrywki zgodnie z duchem fair-play.

W grupie srebrnej znalazły się drużyny: Pienińska Akademia Sportu Szczawnica, KS Biegoniczanka, Sokoliki B Stary Sącz, Poprad Rytro oraz Zawisza Rożnów. Pierwsza z tych drużyn do ostatniej chwili walczyła o wejście do grupy ZŁOTEJ gdzie zabrakło im tylko 3 pkt! W finałach nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie mecze!  O miejscach 2-3 i 4-5 decydował bezpośredni pojedynek. W meczu o drugie miejsce lepsi okazali się Sokoliki B, na trzecim miejscu Biegoniczanka. Czwarte miejsce dla Zawiszy, która w bezpośrednim meczu była lepsza od piłkarzy z Rytra. Wielkie brawa dla dwóch ostatnich drużyn z uwagi na fakt, że w swoich składach mieli zawodników młodszych od pozostałych drużyn.

Organizatorzy wyróżnili MVP w każdej drużynie. Było to wyróżnienie nie tylko za finały, ale wszystkie mecze, więc mogliśmy wybrać zawodników z naprawdę dużym potencjałem.

PAS Szczawnica – Chronowski Jarosław

KS Biegoniczanka – Ptak Krystian

Sokoliki B Stary Sącz – Gasparski Tymek

Poprad Rytro –  Żelasko Julek

Zawisza Rożnów – Rybski Nikodem

 

 

Grupa ZŁOTA to rywalizacja między najlepszymi zespołami ligi a zagrali w niej:

Sokoliki A Stary Sącz, Uran Łukowica, Gol Łącko, Budowlani Jazowsko oraz Mineralni, którzy zgodnie z regulaminem otrzymali walkowery w każdym meczu co spowodowało odjęcie 4 punktów  i ostatecznie piłkarze z Krynicy uplasowali się na piątym miejscu.  Kolejnym faworytem była drużyna Sokolików A ze Starego Sącza, którzy co prawda tracili do Mineralnych 2 punkty po fazie ligowej, ale w ostatnim meczu między tymi drużynami Sokoliki wygrały 3-1 więc w finałach rywalizacja byłaby naprawdę bardzo ciekawa.

Grupa ZŁOTA to również drużyny z Łącka, Jazowska i Łukowicy, które bardzo dobrze grały przez całą ligę dlatego też i w finale było sporo emocji. Faworyci nie zawiedli i PUCHAR za pierwsze miejsce został w Starym Sączu! To już trzeci raz z rzędu gdzie Sokoliki zdobywają tytuł. O pozostałe miejsca na podium walka toczyła się do ostatniego gwizdka, a finalnie znaleźli się na nim: Uran Łukowica – 2 miejsce i Gol Łącko – 3 miejsce. Tuż za podium drużyna Budowlanych Jazowsko.

 

W grupie ZŁOTEJ również wybraliśmy MVP każdej drużyny:

Sokoliki A Stary Sącz – Jakub Łubik

Uran Łukowica – Hebda Maks

Gol Łącko – Oskar Grabiec

Budowlani Jazowsko – Maciej Warzecha

 

Wśród najlepszych strzelców nie miał sobie równych Albert Zygmunt z Krynicy, który w 22 meczach strzeli 23 bramki. Na drugim miejscu Chronowski Jarosław ze Szczawnicy (20 goli), a tuż za nimi Hebda Maks (Uran – 15 bramek).

 

Przyznaliśmy również nagrody indywidualne:

NAJLEPSZY BRAMKARZ CUTLINE LIGI POPRADZKIEJ –  Kozieński Bartłomiej (Budowlani Jazowsko)

MVP CUTLINE LIGI POPRADZKIEJ – Stanisław Stawiarski (Sokoliki A Stary Sącz)

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zespołów za organizację swoich turniejów i przygotowanie drużyn do rozgrywek. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w organizacji, transporcie oraz wspieranie swoich dzieci. Bez Was byłoby zdecydowanie trudniej.

 

Dziękujemy CUTLINE Wear Factory za przygotowanie wspaniałych nagród, dzięki którym każdy zawodnik dostał upominek! A zwycięska drużyna otrzymała Voucher o wartości 2000zł do wydania na sprzęt sportowy CUTLINE.

 

Sokoliki reprezentowały dwie grupy w LP, 2010A i 2010B. Mistrzami Ligi zostali zawodnicy trenera Pawła w składzie:

Tomasiak, Chochorowski, Stawiarski, Głębocki, Trojan, Łubik, Olszowski, Zarabski, Bochniarz, Jabłoński.

 

 

Najnowsze informacje

Sprawdź bieżące klubowe wydarzenia

Liczby mowią same za siebie!

Sprwadź co wyróżnia klub Sokoliki Stary Sącz, oraz poznaj nasze mocne strony!

2012

Rok założenia

8

Trenerów

140

Dzieci

9

Grup treningowych

Kibicują nam:

UKS SOKOLIKI STARY SĄCZ

Lokalizacja Adres klubu:
ul. Bandurskiego 14a, 33-340 Stary Sącz

Mail Adres email:
kontakt@sokolikistarysacz.pl