MENU

Kilka słów o naszym Klubie Sportowym!

O nas


 


Oficjalna data powstania UKS Sokoliki to 19 listopada 2012 roku, kiedy uchwałą zostało powołane do życia Stowarzyszenie. Niemniej jednak szkoleniem najmłodszych starosądeczan zajmujemy się od maja 2010 roku.

To właśnie od tej daty, prawdę mówiąc piszę się nasza historia.


Swoją piłkarską przygodę zapoczątkowaliśmy jako kilkunastoosobowa szkółka starosądeckiego MKS Sokół. Pod okiem naszych pierwszych trenerów i współzałożycieli Macieja Mamaka i Krzysztofa Szewczyka rozpoczęli zajęcia jako jedna i jedyna wtedy grupa chłopcy z rocznika 2000 i młodsi.


Aktualnie możemy pochwalić się, że nasi wychowankowie zaczynają już przygodę w dorosłej piłce, między innymi Kacper Tokarczyk, który występował w CLJ grając w Wiśle Kraków oraz trenował z pierwszą drużyną Sandecjii Nowy Sącz w sezonie 2018/19. Naszych wychowanków mamy również na podkarpaciu gdzie barwy Resovii Rzeszów reprezentują Artur Kozieński (2004) oraz Jurek Chlipała (2004). Cieszy również fakt, że kilku zawodników regularnie jest powoływanych do kadry małopolski - Mikołaj Opyd (2009 - Sandecja) czy Filip Izworski (2009 - Dunajec). Kolejnym naszym wychowankiem jest Arkadiusz Świgut, który w sezonie 2023/24 reprezentuje III ligową Siarkę Tarnobrzeg.


Głównym i nadrzędnym celem naszej działalności jest promowanie sportu wśród najmłodszych. To pierwszy krok, bo w tak małym środowisku, jak nasze, od tego właśnie byliśmy zmuszeni zacząć. Mocno postawiliśmy więc na wyciągnięcie dzieci z domów, sprzed komputerów i zaproponowanie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Chcemy zaszczepić w nich bakcyla ruchu dla zdrowia, zdrowego współzawodnictwa i czerpania z tego radości.

Cel ten, ze wsparciem rodziców i władz Starego Sącza, krok po kroku udaje nam się osiągać. Świadczy o tym rosnąca ciągle popularność Klubu. Pozwala nam to powoli wprowadzać kolejne etapy, tj. stopniową selekcję pod względem umiejętności, nie rezygnując oczywiście z powszechności i nieograniczonej dostępności do zajęć dla każdego dziecka.

Dynamicznie zmieniające się społeczeństwo wymusza na nas, dostosowywanie się do nowych realiów środowiska. Dlatego cały czas podnosimy swoje standardy aby nie zamykać się dla żadnego dziecka.


Mając na uwadze nasze nadrzędne cele, które są dla nas absolutnie najważniejsze, nie rezygnujemy z planów ambitnych. Podnoszenie poziomu umiejętności, poprzez selekcję pod względem umiejętności, sparingi oraz wyjazdy na turnieje gdzie gramy z drużynami o wysokich umiejętnościach piłkarskich. Jest to nasz pomysł na to, alby o UKS Sokoliki mówiło się też jako o szkółce, która szkoli przez wielkie „S”. No i oczywiście naszym ostatecznym celem, do którego wytrwale będziemy dążyć, jest w niezbyt odległej perspektywie czasowej wygranie Turnieju Sokolika, najlepszej i najbardziej prestiżowej imprezy dla kategorii U-10 w Europie!


 Cały czas stawiamy przed nami nowe cele, które chcemy realizować aby rozwijać młodych sportowców.

Dane kontaktowe

Klub Sportowy SOKOLIKI Stary Sącz

ul. Bandurskiego 14a, 33-340 Stary Sącz

Prezes:

Paweł Marduła
+48 505 752 007

Vice-Prezes:

Maciej Jarzębak
+48 511 917 307

Adres email zapisy:
zapisy@sokolikistarysacz.pl

Adres email informacje:
sokoliki@sokolikistarysacz.pl