Logowanie Facebook Instagram YouTube

Stary Sącz Wspiera Nas
Urząd Miejski w Starym Sączu

Stary Sącz Międzynarodowy
Turniej Sokolika

 

Oficjalna data powstania UKS Sokoliki to 19 listopada 2012 roku, kiedy uchwałą zostało powołane do życia Stowarzyszenie. Niemniej jednak szkoleniem najmłodszych starosądeczan zajmujemy się od maja 2010 roku.

To właśnie od tej daty, prawdę mówiąc piszę się nasza historia.

 

 

Swoją piłkarską przygodę zapoczątkowaliśmy jako kilkunastoosobowa szkółka starosądeckiego MKS Sokół. Pod okiem naszych pierwszych trenerów i współzałożycieli Macieja Mamaka i Krzysztofa Szewczyka rozpoczęli zajęcia jako jedna i jedyna wtedy grupa chłopcy z rocznika 2000 i młodsi.

 

Aktualnie możemy pochwalić się, że nasi wychowankowie zaczynają już przygodę w dorosłej piłce, między innymi Kacper Tokarczyk, który występował w CLJ grając w Wiśle Kraków oraz trenował z pierwszą drużyną Sandecji Nowy Sącz w sezonie 2018/19.

 

Głównym i nadrzędnym celem naszej działalności jest promowanie sportu wśród najmłodszych. To pierwszy krok, bo w tak małym środowisku, jak nasze, od tego właśnie byliśmy zmuszeni zacząć.

Mocno postawiliśmy więc na wyciągnięcie dzieci z domów, sprzed komputerów i zaproponowanie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Chcemy zaszczepić w nich bakcyla ruchu dla zdrowia, zdrowego współzawodnictwa i czerpania z tego radości.

Cel ten, ze wsparciem rodziców i władz Starego Sącza, krok po kroku udaje nam się osiągać. Świadczy o tym rosnąca ciągle popularność Klubu. Pozwala nam to powoli wprowadzać kolejne etapy, tj. stopniową selekcję pod względem umiejętności, nie rezygnując oczywiście z powszechności i nieograniczonej dostępności do zajęć dla każdego dziecka.

 

Mając na uwadze nasze nadrzędne cele, które są dla nas absolutnie najważniejsze, nie rezygnujemy z planów ambitnych. Podnoszenie poziomu umiejętności, poprzez selekcję pod względem umiejętności, sparingi oraz wyjazdy na turnieje gdzie gramy z drużynami o wysokich umiejętnościach piłkarskich. Jest to nasz pomysł na to, alby o UKS Sokoliki mówiło się też jako o szkółce, która szkoli przez wielkie „S”.

No i oczywiście naszym ostatecznym celem, do którego wytrwale będziemy dążyć, jest w niezbyt odległej perspektywie czasowej wygranie Turnieju Sokolika, najlepszej i najbardziej prestiżowej imprezy dla kategorii U-10 w Europie!

 

W 10 rocznicę powstania UKS nasz klub liczy 140 podopiecznych trenujących w dziewięciu grupach. Cały czas stawiamy przed nami nowe cele, które chcemy realizować aby rozwijać młodych sportowców.

 

 

 

 

 

Najnowsze informacje

Sprawdź bieżące klubowe wydarzenia

Liczby mowią same za siebie!

Sprwadź co wyróżnia klub Sokoliki Stary Sącz, oraz poznaj nasze mocne strony!

2012

Rok założenia

7

Trenerów

150

Dzieci

10

Grup treningowych

Kibicują nam:

UKS SOKOLIKI STARY SĄCZ

Lokalizacja Adres klubu:
ul. Bandurskiego 14a, 33-340 Stary Sącz

Mail Adres email:
kontakt@sokolikistarysacz.pl